Tp-Link Wifi ( Wi-Fi ) Şifre Değiştirme

Tp-Link Wifi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?. Modem arayüz şifresi ve admin bilgisi nedir ve nasıl değiştirilir?. Telefondan ve Bilgisayardan: Evimizde, iş yerimizde, alışveriş merkezlerinde kablosuz kullanıyoruz.

Tp Link Wifi Şifre Değiştirme
Tp Link Wifi Şifre Değiştirme

Kablosuz internetler manyetik dalgalar halinde çalıştıkları için bizim dışımızda birçok insan bu internetleri cihazlarında görebilirler. Eğer şifre kullanmıyorsanız ya da kolay bir şifre tercih etmişseniz internetiniz farklı kişiler tarafından da kullanılıyor olabilir. 

Tp Link Wifi Şifre Değiştirme

Tp-link modemler için şifre değiştirme işlemlerini adım adım öğrenelim. Tp-link modemleri de wifi adı ve şifresi değişikliği için modemin ağ kablosu ile bilgisayarınıza bağlı olduğundan emin olmalısınız veya telefon ile bağlantı kuracaksanız wifi ağına bağlı olduğundan emin olunuz aksi taktirde modem arayüzüne erişim sağlayamazsınız.

Tp-link modem ara yüzüne giriş yapabilmek için (192.168.1.1) internet tarayıcısının adres çubuğuna yazarak giriş yapıyoruz. http://192.168.1.1

  • İntenet Explorer
  • Google Chrome
  • Firefox Mozilla
  • Safari
  • Opera

Ip adresi ile giriş yaptıktan sonra modem kullanıcı adı ve şifresi karşımıza gelir.

TP-link modemler için modem kullanıcı adı ve şifresi değiştirilmemiş ise varsayılan olarak kullanıcı adı “admin” şifre “admin” olarak kayıtlıdır. Tp-link modeminiz Ttnet veya Türk Telekom firması tarafından verilmiş ise şifre “ ttnet “ veya turktelekom . olarak ayarlanmış olabilir.

Eğer Bu şifreler olmaz ise buradaki yardım konusunu inceleyiniz.

>> Modem Şifreleri <<

Kullanıcı adını ve şifre ile giriş yaptıktan sonra karşımıza Tp-link modem ara yüze gelmektedir.

Modem ile bütün ayarlar bu ekran ile yapılmaktadır. Bizde bu ekranı kullanarak kablosuz internet şifresini ve kullanıcı adını değiştireceğiz. Sol kenarda bulunan ana menü içerisinden “Kablosuz” menüsü seçilmeli ve açılan menü içerisinden de “Kablosuz Güvenlik” seçeneği seçilmelidir.

Seçilen menü sonrasında karşımıza kablosuz güvenlik ayarları ekranı gelecektir.

Tp Link Modem Wifi Şifre Değiştirme
Tp Link Modem Wifi Şifre Değiştirme

Bu ekranda wifi kullanıcı adı, şifresi, şifreleme tipi ve bazı ayarlar mevcuttur.  SSID alanı modeminizin wifi adının tanımlandığı alandır. Bu alana wifi adını belirleyiniz. Kablosuz şifre alanına ise Türkçe karakter, boşluk ve özel karakter olmadan güçlü bir şifre belirleyerek yazmalısınız. 

Kullanıcı adı ve şifre belirleme işlemi bittikten sonra en altta bulunan” Kaydet” butonu ile değişiklikleri kaydediniz. Daha sonra modeminizi yeniden başlatarak wifi kullanan bütün cihazları yeni kullanıcı adı ve şifresi ile yeniden bağlantı kurunuz.

Tp-link wifi şifre değişikliği yaptıktan sonra internetinize sızan bütün kişiler artık internetinize bağlanamazlar. 

Kablosuz İnternet Güçlü Şifreleme

Günümüz teknolojisi ile birçok wifi şifresi bazı uygulamalar tarafından kırılabilmektedir. Şifre kırıcı uygulamalar her geçen gün daha güçlü şifreleri bile kırabilecek kadar gelişmiş olabilmektedir.

Hem günlük hayatımızda kullandığımız birçok şifreler hem de wifi şifremiz çok güçlü kırılması zor şifreler olmalıdır. 

Tp link Modem arayüz ekranına giriş yapamıyorsanız aşağıdaki konu başlıklarına tıklayarak sorunu çözebilirsiniz.

Modem Resetleme

Modem Arayüzüne Giremiyorum!

Modem IP Adresi Öğrenme

Tp link wifi şifre değiştirme telefondan, tp link wifi şifre değiştirme 2020, tp link wifi şifre değiştirme resimli anlatım, tp link wifi güçlendirici şifre değiştirme, türk telekom wifi şifre değiştirme tp link, tp link td w8151n wifi şifre değiştirme.

Tp-link wifi şifre değiştirme, tp link wifi şifresi değiştirme, tp link wifi şifre unuttum, tp link wifi şifre, wifi şifre değiştirme tp link, tp link internet şifresi değiştirme, şifre değiştirme tp link, tp link wifi dağıtıcı şifre değiştirme.

Sorun ve görüşleriniz için yorum kısmını kullanarak bizlere ve diğer kullanıcılara buradan ulaşabilirsiniz.