İnternet Bağlantısı Yok – Telefon ve Bilgisayar

Telefon wifi bağlanıyor ama internet erişimi yok, Bilgisayar wifi bağlanıyor ama internete girmiyor genel sorun çözümü. Türk Telekom, Superonline, Türknet, Kablonet, Uydunet, Dsmart, iPhone, Apple, Android, Samsung, Huawei gibi tüm cihaz ve işletim sistemlerinde bu sorunun çözümü nasıl yapılır? öğreneceksiniz.

Bilgisayar wifi bağlanıyor ama internete girmiyor genel sorun çözümü

Kullandığımız İnternet Explorer, Google Chrome veya Mozilla Firefox tarayıcılarda bağlantı problemlerinden kaynaklı olarak “İnternet bağlantısı yok“ hatası alabilmekteyiz belirtildi gibi. İnternet bağlantı probleminin birçok nedeni olabilir. Tüm nedenleri ele almak ve tüm ihtimalleri denemek gerekir tabi bu işlem oldukça zor olduğundan biz size en sık karşılaşılan sorunlar ve çözümlerini sıralamaya çalışacağız.

1: İlk olarak modemin açık olduğundan Kablolu veya Kablosuz bağlantınızın doğru olarak yapıldığından emin olun. Kablolu bağlantılarda “Ethernet” kablonuzun takılı olduğundan ve sağlam olduğundan emin olun veya kontrol edin. Mümkünse farklı kablo ile bağlantı yaparak testleri yapın.

2: Daha sonra modemin sorununu anlamanın en kolay yolu ışıkları kontrol etmektir. Modem DSL; İnternet sağlayıcınız ile modem arasında veri alışverişinin olduğunu göstermektedir. Modemin bu ışığı yanmıyorsa modem dışarıdan gelen hat veya telefon hattınız arasındaki bağlantı kablosu düzgün takılmamış veya arızalı, kopuk olabilir.

3: Ayırıcı kullanan modemler Türk Telekom ( Telefon Hattı ) Splitter denilen, telefon hattı ile internet hattını birbirinden ayıran, küçük kutu şeklindeki aygıtı kullanıyorsanız bu aygıt arızalanmış veya bozuk olabilir. Gerekirse bu aygıtı çıkarın ve modeminizi direkt olarak telefon hattına bağlayın ve deneyin.. Dış bağlantı Cat5 ( Ethernet Kablosu Dışarıdan Gelen) ile hat geliyor ise kablo ucunu kontrol edin rc45 denilen soketten kablolar çıkmış olabilir; veya eve direk fiber hat giriyor ise fiber kablo kırılmış hasar görmüş olabilir bu adımları kesinlikle kontrollerini sağlayın Modem DSL ışının yandığından emin olun ve diğer adımlara geçiniz.

4: Modemin İNTERNET ve ADSL; ışığı yanıyor ise hazır halde bulunduğunu ve modeme bağlanarak internete girebileceğiniz anlamına gelir. Bu ışık yanmıyorsa: Modeminizin kurulumu sırasında kullanıcı adınızı veya şifrenizi düzgün girilmemiş olabilir. İnternet sağlayıcınızdan, bölge santralinden kaynaklı bir arıza nedeniyle hattınızda internet olmayabilir.

5: İnternet ışığınız yanıyorsa adımları uygulayın: Dns adresinizi değiştirerek bağlantı kurmayı deneyiniz. Google DNS 8.8.8.8 – 8.8.4.4 adresini yazarak bağlantınızı kontrol edin. GÜNCEL DNS ADRESLERİ Ve DNS DEĞİŞTİRME bu konuyu inceleyin ve uygulayın. Eğer hala sorun devam ediyorsa windows başlat>çalıştır CMD yani komut sistemini açın ekrana  ipconfig /flushdns komutunu kullanın ve bilgisayarınızı yeniden başlatıp tekrar deneyin.

Windows Başlat’a tıklayın ve Internet Explorer’ı açın. Araçlar düğmesi ve ardından Internet Seçenekleri sekmesine tıklatın. Bağlantılar sekmesini ve ardından Yerel Ağ Ayarları’nı tıklatın. Proxy sunucu alanındaki tik işaretliyse kaldırın ve tekrar deneyiniz.

Android cihazlar için genel sorun giderme ipuçları

 1. Cihazınızı yeniden başlatın. Basit görünebilir, ancak bazen kötü bir bağlantıyı düzeltmek için tek yapılması gereken şey bu olabilir.
 2. Yeniden başlatma işe yaramazsa kablosuz ağ ve hücresel veri arasında geçiş yapın:
  • Ayarlar uygulamanızı Ayarlar açınve sonra “Kablosuz ve ağlar”a veya “Bağlantılar”a gidin. Cihazınıza bağlı olarak bu seçenekler farklı olabilir. 
  • Kablosuz bağlantıyı kapatın ve hücresel veriyi açın, ardından bir fark olup olmadığına bakın.
  • Bir fark olmazsa hücresel veriyi kapatıp kablosuz bağlantıyı açın ve bunun işe yarayıp yaramadığına bakın.
 3. Aşağıdaki sorun giderme adımlarını deneyin.

Hücresel veri sorunlarını düzeltme

Öncelikle mobil veri kullanımının açık olduğundan ve veri bağlantınızın bulunduğundan emin olun.

 1. Ayarlar uygulamanızı Ayarlar açınve sonra “Kablosuz ve Ağlar” veya “Bağlantılar” ve sonra Mobil veri veya Hücresel veri‘ye gidin. Bazı cihazlarda bu seçeneği görebilmek için önce “Veri kullanımı”nı seçmeniz gerekebilir. 
 2. Mobil veriyi açın. Bu özellik önceden açılmışsa kapatıp tekrar açın.
 3. Ekranın üst kısmındaki sinyal gücü çubuklarının Sinyal yanında veri bağlantısını gösteren bir ifade (örneğin 2G, 3G, 4G, H) bulunduğundan emin olun.
 4. Etkin bir kablosuz bağlantınız olduğunda bazen bunun gösterilmeyeceğini unutmayın. Bu durumda, kablosuz bağlantıyı kapatın ve tekrar kontrol edin.

Bir sinyal veri göstergesi görmüyorsanız kapsama alanı dışındaki bir alanda olabilirsiniz. Yapabiliyorsanız yerinizi değiştirin (örneğin, dışarıya çıkın) ve sinyalinizi tekrar kontrol edin.

Not: Bu durumla sık sık karşılaşıyorsanız mobil servis sağlayıcınıza başvurun.

Daha sonra, uçak modunu açıp kapatın.

 1. Ayarlar uygulamanızı Ayarlar açınve sonra “Kablosuz ve Ağlar” veya “Bağlantılar”a gidin ve sonra Uçak Modu‘na dokunun. Cihazınıza bağlı olarak bu seçenekler farklı olabilir. 
 2. Uçak modunu açın.
 3. 10 saniye bekleyin.
 4. Uçak modunu kapatın.
 5. Bağlantı sorunlarının çözülüp çözülmediğine bakın.

Bu adımları tamamladıktan sonra sorun yaşamaya devam ederseniz mobil servis sağlayıcınıza başvurun. Kablosuz bağlantı sorunlarını düzeltme

Kablosuz bağlantının açık ve cihazınızın bağlı olduğundan emin olun.

 1. Ayarlar uygulamanızı Ayarlar açınve sonra “Kablosuz ve Ağlar” veya “Bağlantılar”a gidin ve sonraKablosuz‘a dokunun. Cihazınıza bağlı olarak bu seçenekler farklı olabilir. 
 2. Kablosuz’u açın.
 3. Ekranınızın üst kısmındaki kablosuz bağlantı göstergesini Kablosuz ağ bulun.
 4. Bu gösterge görüntülenmiyorsa veya çubukların hiçbirinin içi dolu değilse bir kablosuz ağ kapsama alanında olmayabilirsiniz.
 5. Yönlendiriciye yaklaşıp kablosuz bağlantınızın güçlenip güçlenmediğine bakın ve tekrar deneyin.

Kablosuz yönlendiricinizi yeniden başlatın.

Evinizdeki kablosuz ağa bağlanıyorsanız yönlendiricinizi sıfırlamaya ilişkin talimatlar için yönlendiricinizin kılavuzuna bakın. Genellikle aşağıdakileri yapabilirsiniz:

 1. Yönlendiricinin fişini elektrik prizinden çıkarın ve yönlendirici üzerindeki ışıkların söndüğünden emin olun.
 2. 30 saniye bekleyin.
 3. Yönlendiriciyi tekrar prize takın ve tüm ışıkların tekrar yanması için 30 saniye bekleyin.

İleri düzey ipucu: Güvenlik duvarlarının Google Play için gereken bağlantı noktalarına (TCP ve UDP 5228) erişimi engelleyip engellemediğini kontrol edin.

Bu adımları tamamladıktan sonra bağlantı sorunları yaşamaya devam ederseniz internet servis sağlayıcınıza veya kablosuz ağın barındırma şirketine başvurun.

iPhone, iPad veya iPod touch’ınız bir Wi-Fi ağına bağlanmıyorsa

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda Wi-Fi’ye bağlanma hakkında yardım alın.

Yönelticinizin açık olduğundan ve kapsama alanında bulunduğunuzdan emin olun

Wi-Fi yönelticinizden çok uzaktayken sinyal alamayacağınız için, kapsama alanında olmanız gerekir. 

Wi-Fi’nin açık olduğundan ve ağınızı görebildiğinizden emin olun

Ayarlar > Wi-Fi’ye gidin ve Wi-Fi’nin açık olduğundan emin olun. Katılmak istediğiniz Wi-Fi ağının adına dokunun. Bir ağ adının yanındaki mavi onay işareti, ağa bağlı olduğunuz anlamına gelir.

Wi-Fi ağınızın altındaki Otomatik Katıl seçeneği etkin değilse Otomatik Katıl’a dokunup etkinleştirin.

İstenirse, Wi-Fi parolanızı girin

İstenirse, Wi-Fi ağınızın parolasını girin. Parolanızı bilmiyorsanız yardım alın.

Doğru parolayı girseniz bile “ağa katılamadı” veya “parola doğru değil” iletisini alabilirsiniz. Tüm aygıtlarınızı yeniden başlatıp parolanızı tekrar girmeyi deneyin.

Wi-Fi ağınızla ilgili sorunları kontrol edin

iOS, Wi-Fi bağlantınızla ilgili bir sorun olduğunu belirlerse bağlı olduğunuz Wi-Fi ağının altında bir Wi-Fi önerisi görüntülenebilir. Örneğin, “İnternet Bağlantısı Yok” uyarısını görebilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için Wi-Fi ağına dokunun.

Kablolarınızı ve bağlantılarınızı kontrol edin

Hâlâ ağınıza bağlanamıyorsanız veya çevrimiçi olamıyorsanız yönelticinizin modeme bağlı ve açık olduğundan emin olun.

Yeniden başlatın

iOS aygıtınızı yeniden başlatmayı deneyin. iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı nasıl yeniden başlatacağınızı öğrenin.

Ardından yönelticinizi ve kablolu veya DSL modeminizi yeniden başlatın. Yönelticinizi veya modeminizi yeniden başlatmak için fişini çıkarın ve tekrar takın. 

Tüm aygıtları yeniden başlattıktan sonra sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Hâlâ bağlanamıyor musunuz?

Ağ Ayarlarınızı sıfırlayın: Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun. Bu işlem, daha önce kullandığınız Wi-Fi ağlarını, parolalarını, hücresel ayarları ve VPN ile APN ayarlarını da sıfırlar.

Sorunlarınız devam ediyor ise yorum kısmına yazarak destek alabilirsiniz.

internet bağlantısı yok bu sayfa hazır olduğunda chrome tarafından bilgilendirileceksiniz. iptal
internet bağlantısı yok aşağıdakileri deneyin,
internet bağlantısı yok türk telekom,
internet bağlantısı yok telefon,
internet bağlantısı yok iphone,
internet bağlantısı yok hatası,
internet bağlantısı yok ne demek,
internet bağlantısı yok android,
internet bağlantısı yok aşağıdakileri deneyin,
internet bağlantısı yok apple,
internet erişimi yok ama bağlantı var,
internet bağlantısı yok oyunu nasıl açılır,
internet bağlantısı var ama yok gözüküyor,
airties internet bağlantısı yok,
wifi de internet bağlantısı yok
laptop da internet bağlantısı yok
pc de internet bağlantısı yok

Kaynaklar: Google, Apple, Web Server, Youtube tüm Kaynaklar bir araya getirilerek bu makale oluşturulmuştur.