Facebook Onay Kodu Gelmiyor !!! Kodmatik Sorunu ve Çözümü

Facebook onay kodu gelmiyor !!!, Sms gelmiyor, kodmatik sorunu Türk Telekom, Turkcell, Vodafone ve operatör sorunları ile çok sık karşılaşılmaktadır ve en çok can sıkan sorunlardan bir tanesi olmaktadır.

Güncelleme: 03.01.2021 yeni yöntem ve çözümü.

Facebook Onay Kodu
Facebook Onay Kodu

Peki Facebook onay / doğrulama kodu gelmiyor! ne yapmamız gerekiyor kesin denenmiş yöntemleri sizlerle bu makalemizde tüm detayları ile paylaşıyoruz.

1. Yöntem: Facebook Onay Kodu Telefon Numarasını İptal Etmek

Bu yöntem komple kodmatik ve doğrulama sorununu ortan %80 kaldırmaktadır. Denenmiş ve bir çok kişide işe yaramıştır.

Uyarı: İşlemlere başlamadan masaüstü veya laptop dan giriş yapıyorsanız Facebook bloke olmuş hesaptan komple çıkış yapınız. Tarayıcı geçmişlerini silin. Tüm tarayıcılarda klavyeden ctrl + h tuşlarına aynı anda basın açık olan tarayıcıda tüm geçmişi temizleyin tüm zamanlar ve kayıtlı şifreler dahil şifresini bilmediğiniz bilgileri kayıt etmeyi unutmayınız sorumluluk tamamen size aittir.

Facebook kodmatik sorunu ‘nu geçmek için: Yeniden fake ( sahte hesap açıyoruz yani facebook’a Giriş yapmadan KAYDOL ( ÜYE ) oluyoruz. https://tr-tr.facebook.com/

Facebook Onay Kodu
Facebook Onay Kodu

Facebook Yeni Hesap Oluştur butonuna basın ve açılan ekranda gerekli boşlukları kendinize göre doldurun unutmayacağınız bilgiler olsun.

Facebook Onay Kodu
Facebook Onay Kodu

Yukarıdaki resimdeki göstermiş olduğumuz yer Cep telefonu numarası veya e-posta kısmına daha önceki hesabımızdaki doğrulanmış yani kod gelmeyen cep telefonu numarasını yazıyoruz ve gerekli bilgileri doldurduktan sonra Kaydol butonuna basıyoruz ve facebook kayıt işlemini bitiriyoruz.

Kaydol butonuna bastıktan sonra tekrar size bir pencere açılacak cep telefonu ile kayıt olduğumuz için yeni hesabımızı doğrulamak için cep telefonuna yeni kod gelecek bu kodu ekranda istenilen kısma yazarak hesabı doğrulayacağız.

Doğrulama işlemi bitti ve artık yeni facebook hesabı aktif.

Şimdi asıl mesele burada başlıyor arkadaşlar eğer açılmayan hesabınızda cep telefonunuz doğrulanmış ise %80 olarak bu açılmayan hesaptaki Kodmatik veya Sms onayı otamatik olarak pasif hale gelecektir.

Yeni hesaptan çıkın ve açamadığınız hesabı giriş bilgilerinizi yazarak giriş yapmayı deneyin kodmatik Sms doğrulaması istemez büyük ihitimal hesap açılacaktır. ( Bu yöntem açılmayan hesapta Cep Telefonu doğrulanmış ise işe yaramaktadır. )

Peki cep telefonuna ulaşılmıyor veya hattı kapatınız işte o zaman ya eski numarayı geri alacaksınız ve tekrar açacaksınız yada aşağıda vermiş olduğumuz 2. yöntemi deneyerek hesabı kurtaracaksınız. Facebook Onay Kodu alma.

2. Yöntem: Form Doldurarak Hesabı Açmak ve Kurtarmak

Evet arkadaşlar bu yöntem Facebook formları ile bu adımı geçmektir. Facebook’un sunmuş olduğu bu yardım formlarını nasıl dolduracağınızı detaylı olarak anlatacağız ve sorunun çözülmesinde sizlere yardımcı olmaya çalıştık evet başlayalım.

3 adet form doldurarak ilerliyoruz . Facebook onay kodu gelmiyor hatası ile karşı karşıyaysanız ve bu formlar kısadır yazımızda anlatımı uzundur anlamanız açısından. Bu formları Facebook’a göndererek hesabı kurtarmanızda %90 olarak size yardımcı olacaktır.

Facebook ‘’Giriş Sorununu Bildirin’’ Formu

Facebook giriş sırasında onay kodunu alamıyorsanız, giriş sorunu formunu doldurup göndermeniz gerekiyor arkadaşlar.

https://www.facebook.com/help/contact/357439354283890 
adresine gidin ve formu görüntüleyin. Buradan iletişim e-posta adresi yazan kısmına e-posta adresinizi yazın.

Facebook Onay Kodu Gelmiyor
Facebook Onay Kodu Gelmiyor

Mail adresimizi yazdıktan sonra aşağıdaki kısmı doldurun.

Sorunun açıklaması kısmını düzgün ve anlaşılır bir dilde yazın ve ekran görüntüsü var ise mutlaka ekleyin ve Gönder butonuna basın.

İletişim için verdiğimiz mail adresimize bize dönüş yapacaklardır. Bu süreç biraz uzun sürebilmekte. 7 ila 45 gün arası. Ve aşağıdaki adımları takip edin işlemi bitirmeyin.

Facebook Onay Kodu ‘’Hesabınızı Doğrulamak İle İlgili Sorunu Bildirin’’ Formu

Ek olarak doldurmanız gereken form, hesap doğrulama ile ilgili sorun bildirme formu’dur. bu forma buradaki linkten ulaşabilirsiniz. https://www.facebook.com/help/contact/283958118330524 bu adres üzerinden doğrulama sorun formuna girin.

1.inci E-posta Adresiniz: Bu bölüme e-posta adresinizi yazın sizinle iletişim kurmaları için.

2.inci kısımda ise cep telefonu operatörünüzün adını yazmanız gerekecek. Örnek vermek gerekirse eğer Türk Telekom – Turkcell – Vodafone hattı kullanıyorsanız bu kısmı “Türk Telekom” olarak doldurun.

3.üncü bölümde doğru ve tam bir şekilde telefon numaranızı giriyoruz. Bir sonraki alanda ülke kısmını doldurmanız gerekecek. Buraya da “Türkiye” yazıyoruz.

Hata mesajı bölümün, yaşadığımız sorun için seçim yapmanız gerekmekte. Eğer doğrulama kodu geliyor ancak kod girdiğiniz zaman bir hata mesajı alıyorsanız, “Bu telefon kısa süre önce başka bir hesabı doğrulamakta kullanıldı” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Fakat biz Facebook onay kodu gelmiyor sorunu üzerine başvuru yaptığımız için “Diğer” seçeneğini seçiyoruz ve “İlave Bilgiler” kısmına da onay kodunun gelmediği konusunda detayları yazıyoruz. Tüm bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra “Gönder” butonuna basarak, formun gönderilmesini sağlayın.

‘’Facebook Mobil Kısa Mesajlar İle İlgili Sorunu Bildirin’’ Formu

Bu bölümde ise: mobil kısa mesajlar üzerinden onay kodu alamadığınızı belirten bir form daha göndereceğiz. Hemen aşağıdaki form linkine tıklayarak işlemi gerçekleştirmeye başlayın.

https://www.facebook.com/help/contact/352512044767949 adresi üzerinden forma giriş gerçekleştirin.

Sorun başlığı altında birkaç farklı seçenek sunulduğunu göreceksiniz. Buradan “Kısa Mesajlar Alma” kutusunu işaretleyin.

Cep Telefonu operatörü alanına cep telefonu operatörünüzün hangisi olduğunu yazıyorsunuz.. Kullandığınız hat Turkcell ise bu alana Turkcell yazın. Türk Telekom veya Vodafone gibi.

Bir sonraki alanda doğru ve tam bir şekilde cep telefonu numaranızı girin. İletişim e-posta adresinize de kullandığınız posta adresinizin girişini gerçekleştirin.

Ülke kısmını “Türkiye” olarak doldurun ve alt kısımda yer alan “Konunun Açıklaması” bölümüne de onay kodunun gelmediğini belirten bir mesaj yazın ve “Gönder” butonuna tıklayın.

Yukarıdaki 3 formu kesinlikle doldurun mutlaka size dönüş yapacaklardır. İletişim bilgilerinizin doğru olduğuna emin olun e-posta ve telefon numarası gibi size 7 ila 45 gün içerisinde mutlak bir dönüş yapılıyor .

Birde sizler için hazırladığımız Youtube videosunu ve bir başka yöntem olan telefon kod geleme sorunu için çözüm videonuzu izlemenizi tavsiye ederiz.

FACEBOOK ONAY KODU VİDEO

Facebook Onay Kodu

facebook onay kodu gelmiyor 2021,
facebook onay kodu gelmiyor vodafone,
facebook onay kodu gelmiyor Yeni,
facebook onay kodu gelmiyor türk telekom,
facebook onay kodu gelmiyor kesin çözüm,
facebook onay kodu gelmiyor e posta,
facebook onay kodu gelmiyor turkcell,
facebook onay kodu gelmiyor avea,
facebook onay kodu gelmiyor alma,
facebook telefona doğrulama onay kodu gelmiyor başvuru adresi
mail adresime facebook onay kodu gelmiyor,
e posta adresime facebook onay kodu gelmiyor
facebook cep telefonuma onay kodu gelmiyor
facebook cep telefonu onay kodu gelmiyor
facebook onay kodun diye mesaj geldi
facebook onay kodu neden gelir
facebook telefonuma onay kodu gelmiyor çözüm
facebook e posta değiştirme onay kodu gelmiyor
facebook mail onay kodu gelmiyor
facebook e postaya onay kodu gelmiyor
e posta facebook onay kodu gelmiyor
e postama facebook onay kodu gelmiyor
facebook onay kodu alma
facebook onay kodu ile giriş
fb onay kodu gelmiyor
facebook giriş onay kodu gelmiyor
facebook gmail onay kodu gelmiyor
gmail facebook onay kodu gelmiyor
facebok onay kodu gelmiyor
facebook hesabıma onay kodu gelmiyor
hotmaile facebook onay kodu gelmiyor
microsoft hesabıma facebook onay kodu gelmiyor
facebook onay kodu alamıyorum
facebook onay kodu mailime gelmiyor
facebook maile onay kodu gelmiyor
facebook onay kodu neden gelmiyor
facebook numarama onay kodu gelmiyor
facebook onay kodu sms gelmiyor.